Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/panoramanbk.cz/includes/menu.inc).

Shabby chic – příjemný a pozoruhodný druh stylu vintage a trefa do černého v ložnici

  • Posted on: 15 November 2018
  • By: addmean
V současné době, mezi různými estetiky jež se označují velkým zájmem zákazníků každý může podívat se na pozoruhodnou módu na retro. Tenhle účinek je možné obdržet díky rozmanitým způsobům, dokonce když jsou používané dnešní látky – třeba styl vintage dávají dekorační závěsy, kouzelné obrazy a sošky, nebo elegatní nádobí a další stylové dekorativní přílohy. Nestojí, avšak, bagatelizovat důležitou roli, kterou dává i vymalba stěn a vhodný nábytek. Proto, během planování zařízení ložnici, nejlépe přemýšlet, jak by vypadal styl shabby chic.


nábytek
Author: Tracey & Doug
Source: http://www.flickr.com
Shabby chic se označuje velkým, skoro barokním počtem výzdob, vjemem umělé starnutí látky, a kromě toho velmi mírnými barvámi. Ten styl může změnit každou ložnici v nejromantičtější a útulný koutek. Okouzlující také se prezentuje v dětské ložnici pro malou holčičku. Je to ve velkém měřitku trefa do černého pro ty osoby, kterým se líbí estetika 19. století, “lolita“, nebo prostě něco nápaditého.

Typické dekorační výrobky pro shabby chic jsou nábytek zdobený způsobem decoupage, úžásné porcelánové panenky, velkoplošné závěsy, velice zdobené postele a krásný porcelán. V shabby chic je klíčový přístup k látce – je velice klíčové, aby všechny textury, zejména nábytku, byly zajímavé a měly svůj individuální rys. Aby takový vjem obdržet, nábytek a některé dekorační přílohy se potahuje několika vrstvámi barev buď lesku, a poté vědomé, pozorné protírání. Díky tomu pravděpodobně není vůbec možné splést ten styl s něčím jiným.


Ačkoliv nábytek shabby chic na první pohled je velmi citlivý na poškození, je to jen iluze – soudobá technologie dává mu dobrou úroveň stability a pohodlí, a asi nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice zařízená v této estetice. Vhodně přízpůsobené výzdoby a příslušenství shabby chic můžou okouzlit dokonce velké skeptiky – rovněž, protože se charakterizují různorodostí a mezi ními asi každý může najit něco skvělého pro sebe. Během výběru dekorací pro ložnici v estetice shabby chic nejlépe být si vědom, že pozoruhodné príklady kompletních prostorů jsou nejednou dosažitelné na – například na odborných stránkách, katalogech a návrhách obchodů věnovaných populátním dekoracím anebo aranžmá interiérů.