Jak vypadají věřejné záchody v japonských obchodních galeriích - popis

  • Posted on: 15 November 2018
  • By: addmean
V současné době asi každý je vědom, jak vypadá věřejný záchod v obchodní galerii, jež je kdekoliv v Česku, a dokonce jestli se objeví nějaké rozdíly, nejsou ony vůbec velké. Proto, pokud někdo se nepřipraví, může být velmi překvapen, pokud půjde na nákupy na příklad do Tokya buď jiného nejznámějšího města v Japonsku. Nejen, na první pohled obyčejné, toaletní přístroje se někdy docela liší, ale můžete najit tam rovněž předměty, jež se zřídka v České republice a Evropě používá. Z tohoto důvodu nyní stojí vědět, čím se charakterizují věřejné záchody v japonských obchodních galeriích.

toalety
Author: Melissa Wilkins
Source: http://www.flickr.com

Zpočátku stojí to za to, zdůraznit, že novodobé Japonsko je místo, kde asijská tradice koexistuje přímo s západní – a proto nejednou obsahují zároveň pokročilou elektroniku a pohodlí typické pro asijským preference. Velmi nejednou japonské záchody jsou na dřepení, ale není to vůbec jediná možnost v tomto ohledu – populární jsou i washlety, podobné k západním, ale s větším množstvím funkcí. Dnes nejlépe být si vědom, že jeden z druhů těchto toalet dokonce získal první pozici v knize světových rekordů v ohledu nejsložitějších záchodů. Takový washlet je spojení charakteristické klozetové misy s bidetem, a může obsahovat tř.: sušičku, mírné topení, přístroje pro masáž nebo automatické spláchování. Hodně těchto toalet v hypermarketech má také funkce, díky kterým zákazník může kontrolovat teplotu vody během mytí, buď množství a tlak tekoucí vody. Ačkoliv pro nějakého člověka z Evropy může to vypadat velice divné, původem takové situace je velice pozorné držení hygieny, jež Japonci věnují větší pozor a úctu; například velice vyrazný je rozdíl mezi sféry čisté a nečisté.


Japonské věřejné záchody v obchodních centrech a hypermarketech obsahují nejednou také další dodateční přístroje, jež na západě nepotkáte – např. „zvukovou princeznu“, přístroj který ztlumí zvuky močení. Kvůli kultuře, ve které činnosti konáné v záchodě patří k tématice tabu, některé ženy nechtějí, aby je kdokoliv slyšel, když jsou v záchodě v jakékoliv věřejné budově. Kromě těch všech přístrojů v novodobých japonských záchodech jsou dostupné další věci, jež známe ze Západu – tř. osouseče ruk nebo papírové ručníky. Jako na západě, automatické osouseče rukou nejsou používané jedině vzhledem k velké popularitě elektroniky, ale hlavně jejich vlastnostem - ušetří hodně peněz, jestli je přírovnat s tradičními jednorázovými ručníky, často rovněž omezí množství odpádků v formě použitých ručníků.